מוכנות לשינוי

באחת משיחות הטלפון ששוחחתי עם אישה צעירה, בשעות ה 40 לחייה, שחווה דיכאון, חרדה ובלבול רגשי בחייה, היא ביקשה להתחיל בטיפול השמאני כבר באותו היום, מאחר וחשבה שזה יסייע לה לשנות את מצבה הנוכחי.

שוחחנו ארוכות כדי להבין את הצומת בה היא נמצאת ואת ההיסטוריה שהובילה אותה לנקודה הזאת, ולקראת סיומה של השיחה שאלתי אותה "מה את מבקשת מהטיפול?" והיא השיבה "להרגיש טוב! להיות שלווה יותר, מאושרת, לחזור לעצמי", והוסיפה באותה נשימה "אפשר שנתחיל כבר היום בטיפול?" (השעה הייתה שמונה בערב).

הבקשה להתחיל כבר היום בטיפול הדליקה נורה אדומה. הסברתי לה שבתהליך כזה כדאי לקחת נשימה מלאה לפני שצוללים פנימה, ועדיף להתחיל בתהליך בעוד יום או יומיים באופן מסודר, מבלי למהר ו"לקפוץ ראש" ישר לתוך המים. הסברתי שהטיפול השמאני יכול להניע בתוכה דברים, ליצור טלטלה מסוימת לפני שדברים יגיעו לסדר ויישור. הצעתי שנסיים את השיחה ונדבר למחרת, כדי לתת לדברים לחלחל פנימה בבהירות היא הסכימה בחוסר חשק.  

למחרת כששאלתי אותה איך היא מרגישה לגבי שיחתינו אתמול והאם היא מעוניינת להמשיך, היא ענתה "לגבי סשן נראה לי שלא... יש לי מוכנות אך לא משהו שעלול לשקשק... תודה!!" תשובתה זו חושפת, למעשה, את חוסר המוכנות האמתית שלה לשינוי.

כאשר באים לתהליך של ריפוי וטרנספורמציה, כאשר מבקשים להרחיב את התודעה ולהעלות את התדר, דברים רבים יכולים לקרות בדרך והתגובות אינן ניתנות לחיזוי. אין אפשרות לשלוט בתגובות, להכתיב את הדרך או לבחור את התוצאה. תהליך ריפוי זו לא חנות בגדים שבוחרים בה את הבגד שאני רוצה לפי צבע ומידה.

בתהליך ריפוי יש לשמור על פתיחות וגמישות לכל מה שיבוא, לכל מה שהיקום והרוח האוניברסלית מביאים לחייך. יש לכבד את התנועה שנוצרה מתוך הבנה שזה מה שנדרש עבורך כדי לעבור לשלב הבא.

זה מה שנכון עבורך על פי הרוח האוניברסלית.

המוכנות האמיתית לשינוי היא הפתיחות לקבל כל מה שהתהליך יביא עבורך.

הראייה של האדם צרה ומוגבלת על פי מצב תודעתו, ואין הוא יכול לראות את התמונה בשלימותה. ניסיון של שליטה במהלך הטיפול ובתגובות יוביל לצניחה ולהתרסקות כואבת. תהליך הריפוי מערב בתוכו רבדים ומימדים גבוהים שתודעה "רגילה" אינה מסוגלת לתפוס ולהבין. העבודה נעשית בשיתוף עם מדריכים רוחניים וישויות של אור מהצד השני של הצעיף, שמשתתפים באופן פעיל בתהליך. האדם מקבל את החוויות וההתנסויות הדרושות לו לצמיחה.

כל מה שנדרש בתהליך כזה הוא להגיד "כן, אני פתוח לקבל".