איך נכנסת השראה?

האם שמתם לב למרווחים בחיים שלכם?

לאותם מקומות בהם יש חלל וריק?

האם אתם מבחינים כמה מקום אתם נותנים לרווח בין המילים?

כמה מקום אתם נותנים לשקט? לדממה?

רעש, מילים, מחשבות, אכילה (לא בשל רעב), מוסיקה, רדיו, טלוויזיה, פטפוט, ווטס-אפ, פייסבוק ועוד... כל אלה ממלאים את המרווחים השקטים שבין פעולה אחת לשנייה, הם סותמים את החלל הריק, את מרווח הנשימה...

 

מדוע אנו ממלאים את המרווחים השקטים? מדוע קשה לנו להיות בהם? הרהרתם פעם מדוע אתם מעדיפים "רעש" על "שקט"? מה מונע מכם להיות בתוך השקט?

 

לפעמים זה כאב שנמצא בפנים ואנו מעדיפים להתעלם ולהדחיק, לפעמים זיכרון עצוב או כואב, לפעמים זה פחד ממה שהיה, ממה שיהיה, פחד מלהיות. פשוט. אני.

כשאנחנו בשקט, בדממה, עם עצמנו לבד, אנו יכולים לשמוע צלילים נוספים שלא היינו ערים אליהם, כמו: ציוץ הציפורים, אוושת הרוח, רשרוש העלים על העצים... וכשהריכוז עולה אנו עוברים משמיעה להקשבה... להקשיב לקול הפנימי העולה בתוכנו ולקול ההדרכה העליונה, להקשיב מה הצעד הבא בדרך, לאן עליי לפנות.

 

נוכל לשמוע את אותו קול פנימי בבהירות כאשר אנחנו בשקט, מכבים את כל הרעש והזמזום שמסביבנו. אולי התרגלנו לרעש הזה, הוא כבר חלק מחיינו, גורם לנו להרגיש בנוח... עצרו רגע וחישבו מתי הייתם בשקט מוחלט? בדממה מוחלטת?

 

אל תפחדו מהדממה, הדממה היא עולם ומלואו, באמצעותה אתם יכולים לנוח בתוך עצמכם... לנשום עמוק ופשוט להיות. בדממה אתם יכולים לקבל מסרים, השראה, רעיונות... אוזנכם קרויות להקשיב.

חבקו את הדממה אליכם, אל תוותרו על המתנות הנפלאות שהיא מעניקה לכם! קחו כמה דקות ביום לשקט מוחלט, לדממה נפלאה ותתמסרו! זה מרגיע! זה מטעין באנרגיות חדשות! זה מעורר! כשתרגישו את המתנה המופלאה של הדממה כבר לא תוכלו לוותר על "מנת-הדממה" היומית שלכם.

 

את הדממה הזאת אתם נושאים במרווחים שבין המילים, במרווח שבין המשפטים, במרווח בין מחשבה למחשבה, במרווח בין פעולה לפעולה, במרווח בין נשימה לנשימה (כן, יש שם רווח!)...

 

וככל שתתמסרו לדממה, הרווחים והמרווחים בחייכם יגדלו, ושם יוכל להיכנס יותר אוויר, יותר אור, יותר מקום לעצמכם, לחלק האלוהי שהינכם, יותר מקום לתודעה האלוהית הקיימת בכם.

 

זה עד כדי כך פשוט. ואין צורך בידע מוקדם, או בניסיון, או בלהיות "רוחניים", כי זה פשוט להיות. בשקט. בדממה.